Uncategorized

Turinio valdymo sistema – WordPress

Šiuo metu ypač dažnai girdimas turinio sistemos pavadinimas! Patogu, nebrangu, kokybiška – neretai girdimi apibūdinimai apie sistemą. Tačiau jos privalumus ir trūkumus sužinosime tik labiau įsigilinę į tai, kas yra WordPress, kaip sistema veikia ir kodėl reikėtų ją rinktis arba nesirinkti.

Apie sistemą
Šiek tiek istorijos
WordPress sistema gimė iš elegantiškos ir gerai susistemintos dienorasčio leidybos sistemos, kuri buvo sukurta naudojant PHP ir MySQL ir licencijuota pagal GPLv2. Sistema laikoma oficialiu b2/cafelog pratęsimu.
Pati sistemos sukūrimo pradžia laikoma 2003 metais, kuomet buvo naudojamas tik vienas kodas, kasdieniniam spausdinimui palengvinti. Nuo to laiko ji tapo didžiausia savarankiškai surengta dienoraščių kūrimo priemone pasaulyje, kuri naudojama milijonuose svetainių ir kasdien peržiūrima dešimtimis milijonų žmonių. Sistemos populiarumą pirmiausia lėmė tai, kad kiekvienas norintis ir turintis laiko kurti svetainę, gali sistemos versiją parsisiųsti iš puslapio www.wordpress.org ir įdiegti išnuomotame serveryje.
Viskas WordPress sistemoje, nuo dokumentų iki paties kodo yra sukūrta daugybės žmonių iš viso pasaulio, kadangi WordPress yra atvirojo kodo projektas, prie kurio kūrimo ir tobulinimo gali prisidėti kiekvienas. Tai taip pat reiškia, kad jūs galite laisvai sistemą naudoti bet kurioje iš savo svetainių nemokėdami jokio licencijos mokesčio.
Kokiais tikslais galite naudoti WordPress sistemą?
WordPress iš pradžių buvo sukurta tik kaip dienoraščių sistema, tačiau dabar ji tapo naudojama kaip pilna turinio valdymo sistema, kuri turi tūkstančius įskiepių, valdikliu ir temų. Todėl ,jeigu norite praplėsti savo internetinio turinio valdymo galimybes rekomenduočiau jums naudoti būtent WordPress.
Įsiliejimas į WordPress bendruomenę
Norint efektyviai tobulinti WordPress sistemą ir prisidėti prie jos kūrėju siūlau dalyvauti WordPress WorldCamp. Tai stovyklos tipo mokymai, kurie dažniausiai yra nemokami arba kainuoja nebrangiai. Renginiai vyksta nuolatos ir visame pasaulyje, todėl norint sudalyvauti reikia tik surasti sau palankią šalį, arba palaukti kol mokymai bus organizuojami jūsų šalyje.

Reikalavimai, norint efektyviai naudoti WordPress sistemą
Pagrindiniai elementai, kurie lemia sistemos veikimą yra šie:

  • PHP 7.2 ar naujesnė versija
  • MySQL 5.6 versija arba MariaDB 10.0 versija ir visos naujesnės
  • HTTPS palaikymas

Šių elementų užtenka palaikyti WordPress sistemos veiklą.
Taip pat renkantis serverį rekomenduoju Apache arba Nginx. Jie laikomi patvariausiais ir funkcionalesniais serveriais WordPress veikimui. Tačiau, jei naudojate tam bet kurį serverį, palaikantį PHP ir MySQL, jis taip pat tiks sistemai.
Taip pat svarbu žinoti, kad jei naudojate, senesnes PHP ar MySQL versijas, WordPress veiks, tačiau jų naudojimas gali pakenkti jūsų svetainės saugumui ir jį padaryti lengvai pažeidžiamu.
Nereikalaujama, bet rekomenduojama užtikrinti saugumą
Hostingo paslaugos yra saugesnės, kuomet PHP programa, kaip WordPress, paleidžiama naudojant jūsų paskyros naudotojo vardą, o ne numatytąjį bendrą naudotojo vardą. Prieš naudojant sistemą, patarčiau įsigilinti į tai, kokias paslaugas šiuo atveju jums suteiks jūsų hosingo paslaugų tiekėjai.

Šiandien tiek, o kitame straipsnyje apie visus WordPress turinio valdymo sistemos privalumus!

Gražios dienos,
Reklamos Fabrikas marketingo specialistė,
Agnė Misiūnaitė