Uncategorized

Kaip atsirinkti tikslinę auditoriją reklamos kampanijai?

Facebook šiuo metu yra vienintelė reklamos platforma internete, kurioje yra galimybė pasirinkti maksmimaliai tikslinę, potencialių klientų auditoriją. Tikslingai pasirinkus tinkamą klientų auditoriją, už tikrai nedidelius kaštus galima pasiekti maksmimalius reklamos rezultatus. Žinoma, kaip ir minėjau ankstesniame straipsnyje: „Kaip atrodo sėkminga reklamos kampanija socialiniuose tinkluose” labai svarbu sukurti patrauklų reklamos turinį.
Kiekvienas norintis pasiekti tam tikrą, konkrečią auditoriją privalo išsegmentuoti savo klientus. Tik žinant potencialaus kliento poreikius, pomėgius, gyvenimo būdą ir kitas detales galima sėkmingai paleisti reklamą tikslingai auditorijai. Facebook šiuo atveju išskirtinis tuo, kad suteikia itin plačias filtravimo galimybes.

Norint pasirinkti tinkamą ir konkrečią auditoriją iš pradžių privalote išanalizuoti šiuos klausimus:
Kaip nustatyti kas yra mano potencialūs klientai?
Šiame etape labai svarbu nuspręsti į kokią rinką orentuojatės – užsienio ar vietinę, nes vieni iš populiaurių filtrų yra potencialių klientų kalbos ir gyvenamosios vietos pasirinkimas. Taip pat svarbus ir tikslingai nukreipiantis filtras yra lyties pasirinkimas, jis itin naudingams tiems, kas reklamuoja paslaugas ar prekes sukurtas būtent tik moteriškam ar vyriški segmentui. Žinoma naudinga pasinaudoti ir amžiaus filtru, kuris nukreptu Jūsų reklamą būtent į tam tikro amžiaus auditoriją.
Taip pat svarbu įsigilinti ir į demografinę padėtį ir pasinaudoti tokiais filtrais kaip – šeimyninė padėtis, darbovietė, išsilavinimas ar netgi religinės pažiūros.
Pavyzdžiui.: Gyvenate Vilniaus mieste, tačiau esate rusakalbis ir Jūsų reklamos turinys pateiktas rusų kalbą. Tokiu atveju pasinaudodami kalbos ir gyvenamosios vietos filtrais pasirinksite Vilniaus miestą ir rusų kalbą. Toliau įsivaizduokime, kad Jūsų reklama yra makiažo kursų paslaugos. Taigi greičiausiai rinksitės moteriškos lyties filtrą, kad paslauga būtų reklamuojama moterims. Labai konkretaus amžiaus filtro šiuo atveju nėra, tačiau čia galite atsižvelgti į savo interesus, galbūt norite orentuotis į jaunesnio amžiaus merginas ar atvirkščiai -į pagyvenusias moteris. Nors reklamuojama paslauga tikslaus išsilavinimo nereikalauja, tačiau vienas iš Jūsų pasirinkimų galėtų apimti grožio srityje besidarbuojančią publiką.
Kaip nustatyti tikslius kliento pomėgius?
Šiame etape svarbu naudoti filtrą, kuris leidžia pasirinkti auditoriją pagal sekamus ir mėgstamus puslapius kitaip Pages likes. Jei ir toliau kalbėtume apie minėtą paslaugą Jūsų pasirinkimas turėtų būti tokie puslapiai, kurie susiję su grožio industrija. Taip pasieksite auditoriją, kuri bus susijusi su reklamuojama paslauga.
Kaip nustatyti ką mano potencialūs klientai dažniausiai perka?
Kitaip nei nustatant kliento pomėgius, šiame etape siūlyčiau įsigilinti į tai, kokiose e-parduotuvėse jie lankosi dažniausiai. Norint pataikyti tikslingai vėl gi reiktų rinktis į tam tikrą paslaugą ar prekę orentuotą auditoriją.
Jau išsiaiškinote kas yra Jūsų potencialūs klientai ir kokie yra jų pomėgiai? Jei taip, sekantis Jūsų žingsnis – specifinis auditorijos pasirinkimas kitaip Specific targetining.

Specifinis auditorijos pasirinkimas
Kuo konkrečiau žinosite ko norite pasiekti – tuo lengviau gausite norimą rezultatą.
Ne tik naudinga, bet ir privalu sutelkti dėmesį į žmones, kurie labiausiai domisi jūsų verslu. Tai padės padidinti investicijų grąžą ir maksimaliai išnaudoti reklamos biudžetą. Mano patarimas –naudokite jau turimą informaciją Tai leidžia lengvai pasiekti jau esamus ar potencialius klientus naudojant jau turimą informaciją, tokią kaip el. pašto adresas arba prenumeratos sąrašai.
Kitokiu principu reikėtų vadovautis norint pasiekti naujus klientus. Dažnai besireklamuojanti įmonė ar individualus asmuo nenori , kad skelbimus kitaip ads, kurie skirti naujiems klientams pritraukti , matytų esami klientai. Norėdami, kad esamieji klientai nematytų Jūsų reklamos tiesiog pasinaudokite jau esamų klientų sąrašu, kad sukurti naują tikslinę auditorija, o vėliau sąrašą ištrinkite. Taip pat galite ištrinti ir tuos, kurie jau mėgsta ar seka Jūsų puslapį.

Išplėstinis, kitaip advanced auditorijos pasirinkimas
Išplėstinis auditorijos pasirinkimas gali padėti tiksliau ir efektyviau pasiekti reikiamus žmones. Taip pat naudojant šį būdą galima išplėsti jau esamą auditoriją.
Naudokite ,Lookalike auditoriją. Tai padės pasiekti auditoriją, kuri su esamais Jūsų klientais turi bendrų požymių, tokių kaip vieta, amžius, lytis ir interesai.
Paverskite savo paskyros lankytojus į pirkėjus. Dažniausiai lankytojai, kurie užeina į Jūsų paskyrą po reklamos paspaudimo, nebetęsia pirkimo veiksmo ir nepalieka savo kontaktinės informacijos. Tačiau naudojant Facebook pixel galite sukurti tikslinę auditoriją, kuriai būtų atsiunčiamas pasiūlymas užbaigti prekės pirkimą. Tokiu būdu savo lankytojus paversite pirkėjais. Žinoma, tai negarantuoja 100% sugrįžtamumo, bet dalis pirkėjų tikrai sugrįš.
Taigi, jeigu norite pasiekti geresnių pardavimo rezultatų Jums patarčiau gerai išstudijuoti savo potencialių klientų poreikius ir pomėgius ir teisingai pasirinkti tikslinę auditoriją.

Gražios dienos,

Reklamos Fabrikas marketingo specialistė,
Agnė Misiūnaitė