Uncategorized

Kaip atrodo sėkminga reklamos kampanija socialiniuose tinkluose ?

Tikriausiai sunku būtų paneigti, jog  dabartinė visuomenė nėra priklausoma nuo socialinių tinklų. Didelė dalis interneto vartotojų naudoja Facebook ir kitus socialinius tinklus, o pusė iš jų apie naujai atsiradusį produktą ar paslaugą pirmiausiai ir sužino iš mūsų taip pamėgtos Facebook platformos.

Milžiniški skaičiai atrodo lyg ir pasako, kad reklamuojant kompaniją, produktą ar paslaugą socialiniuose tinkluose garantuotai sulauksi pasisekimo. Tačiau tikrai ne visos reklamos pritraukia didelį pasiekiamumą, kitaip vadinamą Organic reach, like’ų ar peržiūrų skaičių.

Iškart kyla klausimas,  kaip tokioje gyvoje, milijonus pritraukiančioje platformoje reklamos paleidimas gali baigtis nesėkmingai? Atsakymas ištiesų nesudėtingas. Žmogus įgijo imunitetą. Tarsi įgavo tam tikrą filtravimo sistemą. Kai pro akis praeina ne vienas tūkstantis reklamų užkabina tik pačios originaliausios, kurios tiek savo turiniu, tiek dizainu priverčia žmogų užeiti ir panagrinėti giliau.
O kaip turėtų atrodyti sėkminga reklamos kampanija socialiniuose tinkluose?

Dizainas, Dizainas ir dar kartą dizainas!
Nepaslaptis, kad knyga iš pradžių sužavi savo viršeliu, todėl įsivaizduokime, kad reklamuojate savo sukurtą paslaugą. Juk niekas neužeis į Jūsų sukurta paskyrą, kurioje baltame fone juodu įprastu šriftu bus aprašyta Jūsų paslauga.Taigi, svarbiausia yra reklaminio objekto įrėminimas. Kokybiška grafika, aiškus ir informatyvus aprašymas, suderintos spalvos -tai pirmas žingsnis sėkmingos reklamos link.

Originalumas 
Puikus pavyzdys ledų kibiro iššūkis, arba kitaip Ice bucket challenge. Šiuo atveju reklama nebuvo taikoma produktui ar paslaugai, tačiau pritraukė milijonines auditorijas. Taigi galbūt būtų sunku atkartoti tokią įdėja ir jos mąsta, tačiau įvairūs originalūs iššūkiai ar konkursai tikrai atkreips didelį dėmesį į reklamuojamą objektą.

Įvaizdžio populiarinimas
Facebook ar kitų socialinių tinklų platformas galime sulyginti su prekybos centru, turinčiu įvairiausių parduotuvių. Tačiau kitaip nei prekybos centruose požiūris į konkurenciją čia ženkliai liberalesnis. Įvairūs blogeriai savo socialinėje paskyroje dažnai reklamuoja tam tikrus brand’us už tai mainais gaudami reklamuojamą paslaugą ar produktą. Taigi, tikrai verta tuo pasinaudoti. Juk paslauga už paslaugą visuomet atneša naudos!

Mokama Facebook reklama
Dažnai mes išsigąstame žodžio mokamas. Tačiau net ir keli investuoti eurai gali atnešti sėkmę.Visų pirma reikia turėti reklamos tikslą. Šiuo metu galite pasirinkti vieną iš dešimties reklamos tikslų:

Boost your posts – padidinkite Facebook puslapio įrašų populiarumą,

Promote your page – pritraukite daugiau puslapio fanų,

Send people to your website – pritraukite daugiau svetainės lankytojų,

Increase conversions on your website – padidinkite konversijų skaičių svetainėje,

Get installs on your app – gaukite daugiau mobiliųjų programėlių įrašymų,

Increase engagement on your app – padidinkite įsitraukimą mobiliosiose programėlėse,

Reach people near your business – pasiekite žmones, esančius netoli jūsų verslo,

Raise attendance at your event – padidinkite renginio dalyvių skaičių

Get people to claim your offer – paskatinkite žmones parsisiųsti nuolaidų kuponus,

Get video views – gaukite daugiau video peržiūrų.

Kiekvienas reklamos tikslas turi tam tikrą specifiką, kurią reikia išmanyti norint pasiekti maksmimalių rezultatų, bet apie tai kitame straipsnyje.

Gražios dienos,

Reklamos Fabrikas marketingo specialistė,
Agnė Misiūnaitė