Gal kiek anksčiau internetinė svetainė skambėjo labai moderniai ir daugkam atrodė neprieinama. Tačiau šiandien tai tapo mūsų kasdienybe. Dažniau renkamės internetinės prekybos būdą vietoj ėjimo į prekybos centrus, taip bandydami sutaupyti laiko. Dabar turime galimybę pamatyti, sužinoti ir netgi virtualiai paliesti siūlomą produktą būdami namuose.
Taigi, jeigu apibendrintume visiems suprantama kalba – web, arba kitaip internetinė svetainė yra įmonės vizitinė kortelė. Labai svarbu tą kortelę tiek iš dizaino, tiek iš marketingo pusės pateikti taip, kad ji pritrauktų klientą ir būtų unikali. Kitaip tariant, turėdami patrauklią internetinę svetainę turite galimybę ne tik padaryti savo verslą labiau matomu, bet ir pasiekti efektyvesnį rezultatą pardavimų srityje.
Tipai
Nusprendus turėti nuosavą internetinę svetainę labai svarbu prieš tai išsiaiškinti kokio tipo svetainė būtų tinkamiausia Jūsų verslui. Šiandien rinka siūlo du pagrindinius svetainių tipus. Tai vieno puslapio svetainės, kurios kitaip dar vadinamos single page ir kelių puslapių svetainės multi page.
Vieno puslapio svetainės labiau skirtos mažesnėms įmonėms, darbų galerijoms, biografijoms. Tai svetainė, kurioje visa informacija sutalpinta į vieną puslapį. Tai reiškia, kad pagrindinis puslapis ir yra vienas puslapis apskritai, nors jame ir matomi kiti skyriai. Vizualiai taip neatrodo, tačiau iš techninės pusės tai yra tas pats index.html su daug Ajax, jQuery, JavaScript ir CSS kodo.
Šios svetainės tipas yra praktiškas, jį labai paprasta valdyti, nes informacija yra tik viename puslapyje ir jos nėra labai daug. Taip puslapyje pateikta informacija yra labai konkreti ir koncentruota, joje pateikiami tik pagrindininiai dalykai, kurie svarbiausi vartotojui, o vienas iš didžiausių privalumų yra tai, kad puslapis kraunasi tik vieną kartą, kas labai aktualu naršančiam mobiliu telefonu.
Taigi, apibendrinant, šios svetainės tipą turėtų rinktis tie, kuriems vieno puslapio visiškai pakanka. Pvz.: Portfolio pristatymui, vienam daiktui ar daiktų grupei parduoti, tačiau didesniam asortimentui ar elektroninei prekybai verčiau reikėtų rinktis kelių puslapių svetainę.
Kelių puslapių svetainės, kaip jau minėjau, skirtos didesnėms įmonėms, kurioms neužtenka vieno puslapio visą savo informaciją pateikti. Tai reiškia, kad, kitaip nei vieno puslapio svetainėje čia puslapių bus daugiau. Šios svetainės tipas ne tik savo dydžiu skiriasi nuo kitų tipų. Kadangi svetainėje puslapių skaičius didesnis – SEO galimybės taip pat platesnės. Į vieną puslapį sudėti visus norimus raktinius žodžius būtų tikrai sudėtinga, o patalpinti juos per kelis puslapius visai nesunku. Taip pat kelių puslapių svetainė nuolatos gali būti papildoma nauja informacija. Vartotojas nesunkiai gali pridėti naujų punktų visiškai nepakeisdamas puslapio.
Taigi, šį svetainės tipą turėtų rinktis didelės įmonės, kurios nori klientui pateikti didelį prekių ar paslaugų asortimentą, taip pat vartotojai, kuriem svarbu rezultatyviai valdyti SEO paslaugas.
Kūrybos procesas
Tikriausiai kiekvienam, bent kažkiek susidūrusiam su web svetainės kūrimu internete teko matyti kelis būdus kaip tą pasidaryti pačiam per kelias valandas, ar tiesiog pasi-
naudoti jau sukūrtu šablonu ir lengvai sukelti norimą informaciją. Tačiau, nepamirškim, kad nuo to, kaip atrodo Jūsų verslas internetinėje erdvėje priklauso ne tik pardavimų rezultatai, bet ir kompanijos, ar tiesiog individulus įvaizdis. Todėl, drąsiai galiu teigti, jog profesionaliai svetainei sukurti reikia laiko.
Visų pirma, labai svarbu turėti tam tikrą viziją ir žinoti kokią konkrečią informaciją norite perduoti lankytojui. Žinoma, dizaineris patars ir padės pasirinkti unikalų sprendimą, tačiau žinutė, kurią norėsite perduoti klientui – Jūsų pareiga.
Vėliau įmonė, ar individualus asmuo, kuris kuria Jūsų svetainę, žinodamas ką norėsite reklamuoti, atlieka rinkos analizę. Kitaip tariant, analizuoja konkurentų pasiūlymus ir ieško geriausio sprendimo, kuris išskirtų Jūsų svetainę iš kitų.
Sekantis žingsnis – puslapio dizaino kūrimas. Atlikus analizę ir susirinkus visą reikiamą informaciją pradedamas kurti web dizainas. Šis etapas dažniausiai neužtrunka ilgai, tačiau neretai tenka koreguoti tam tikras skiltis pagal kliento pageidavimus, o tai reikalauja šiek tiek papildomo laiko.
Tuo pat metu prie svetainės dirba ir IT specialistai, kurie atsakingi už svetainės suprogramavimą, viso turinio įkėlimą, turinio valdymo sistemos įdiegimą, papildomas funkcijas ir galiausiai gauto rezultato testavimą.
Atrodo procesas kaip ir baigtas, tačiau įkėlus svetainę į serverį vyksta nuolatinė svetainės priežiūra ir palaikymas.
Taigi, neskaitant nuolatinio kontakto su klientu dėl tolimesnės svetainės priežiūros, jos kūrimas užtrunka iki mėnesio. Tačiau, kuriant web svetainę – laikas labai reliatyvus dalykas, dažnai priklausantis nuo koregavimų skaičiaus.
Funkcionalumas
Būtent nuo svetainės funkcionalumo priklauso jos sukūrimo proceso laikas ir kaina. Čia vėlgi reikia atlikti tam tikrą analizę ir labai gerai suvokti kokios funkcijos Jūsų verslui būtų naudingiausios. Apžvelgsime keletą funkcijų, kurios laikomos pagrindinėmis.
Viena iš labiausiai naudojimų yra turinio valdymo sistema. Tai įvairūs programiniai įrankiai, supaprastnantys informacinių sistemų turinio valdymą, kad kuriant, keičiant ar papildant turinį nereikėtų turėtų jokių programavimo žinių. Pagrindinis šios funkcijos tikslas – užtikrinti sklandų visų svetainės naudotojų darbą.
Turinio valdymo sistemų pasirinkimas yra labai platus ir renkantis ją vėl reiktų tiksliai žinoti kokį būtent projektą norite vystyti. Čia apžvelgsime keturias rinkos lyderes:
WordPress – viena iš populiariausių turinio valdymo sistemų, pasižyminti labai greitu, lengvu ir patogiu įdiegimu. Sistema ilgą laiką buvo laikoma ne turinio valdymo sistema, bet kaip tinklaraščių rašymo įrankis, tačiau nesuklysite pavadindami ją TVS, nes turinį su ja valdyti tikrai galima. Taip pat joje yra gausybė dizaino šablonų, kurios labai lengva įdiegti. O turint programavimo įgūdžių svetainė nesunkiai pritaikoma prie individualių norų.
Taigi, jei pirmenybę teikiate paprastam administravimui – WordPress puikus pasirinkimas!
Drupal – svarbiausi šios sistemos moduliai yra forumai, naujienų lentos ir paveiksliukų galerijos.
Taigi, jei Jūsų projektas yra web svetainė diskusijoms vesti ar paskelbti naujienas Jums puikiai tiktų Drupal sistema.
Joomla – nuo ankstesnių sistemų ši sistema išsiskiria tuo, kad ji skirta ne tik tinklaraščiams rašyti, tačiau turi platų spektrą įvairių papildomų funkcijų, kurios skirtos sukurti įvairaus tipo portalams su daugybe funkcijų.
Taigi, jei esate suinteresuotas, kad Jūsų svetainė turėtų galybę modulių, kitaip vadinamų Plugins –
rinkitės Joomla.
PHP-Nuke – pati seniausia turinio valdymo sistema, sukurta 2000 metais ir vis dar pirmaujanti rinkos lyderė. Iš esmės sistema pasižymi paprastu, bei patogiu valdymu ir suteikia galimybę kurti įvairaus pobūdžio svetaines. Tikriausiai kyla klausimas kodėl rinkos lyderė? Atsakymas is tiesų gana paprastas – kaip ir priimant darbuotoją į tam tikrą poziciją vertinama jo sukaupta patirtis, taip pat ir čia – ilgametė veikimo patirtis didžiulis prvalumas, kuris padeda išlaikyti ištikimų vartotojų ratą.
Tačiau, turiu paminėti ir vieną minusą – sistema yra mokama, todėl neretai vartotojas renkasi kitą alternatyvą.
4 rinkos lyderės ir vienas sprendimas. Nesunku išsirinkti, jei konkrečiai žinote kokiam tikslui naudosite savo portalą.
Aptarėme vieną iš svetainės funkcijų, tačiau jų, nepaslaptis, yra galybė. Dar viena iš svarbiausių funkcijų – SEO optimizavimas. Tai procesas, kurį naudojant didinamas svetainės natūralus organinis lankytojų skaičius. Skaičius bus padidintas tuomet, kai interneto svetainė bus pateikiama paieškos sistemų rezultatų puslapiuose aukščiau už kitas svetaines ir dažniau pagal paieškos frazes.
Taip pat labai svarbi svetainės funkcija – pritaikymas mobiliesiams. Gyvename laikotarpyje,
kuriame nuolat trūksta laiko, todėl žmonės dažniau renkasi mobilų telefoną, negu kompiuterį. Juk papraščiau skubant naujienas paskaityti telefone, todėl ši funkcija – viena iš pagrindinių.
Likusios, bet taip pat labai svarbios funkcijos – galimybė savo svetainėje talpinti nuotraukų ar video galerijas, kurios svetainę paverstų patrauklesne iš dizaino pusės. Interaktyvūs žemėlapiai, padėsiantys klientui lengviau Jus rasti. Elektroninės klientų užklausos, kurios padeda lengviau išsiaiškinti kliento poreikius. Dovanų, nuolaidų kuponai ir dar daugiau.
Svarbu paminėti, jog iš pradžių nepasirinkus tam tikros funkcijos visada galima ją pridėti arba išimti, todėl nebijokite eksperimentuoti!
Kaina Svetainės kaina gali labai svyruoti, priklausomai nuo jos funkcijų, tipo ir proceso laiko. Tačiau standartiškai įpastos svetainės kaina prasideda nuo 400 eur. Žinoma, jeigu Jūsų pasirinkimas bus daug puslapių ir funkcijų turinti svetainė jos kaina bus ženkliai didesnė. Pritaikę formulę – Puslapių skaičius + Funkcijos + Proceso laikas = Kaina nesunkiai apskaičiuosime Jūsų svetainės preliminarią kainą.
Taip pat svetainės kainą lengvai apskaičiuosite su Reklamos Fabriko kurta skaičiuokle, kurioje turite galimybę pažymėti visas norimas funkcijas, puslapių ir net kalbų skaičių. Viską rasite adresu: https://www.reklamosfabrikas.eu/gauti-pasiulyma/
Gražios dienos,
Reklamos Fabrikas marketingo specialistė,
Agnė Misiūnaitė