Uncategorized

Hostingo plano funkcijos

Skirtingi Hostingo planai turi ir skirtingas funkcijas, kurias kiekvienas gali prisitaikyti sau pagal tai, kokia veikla užsiima.

Pagrindinės funkcijos, kurias turi beveik kiekvienas hostingo planas yra šios:

  • Disko talpa
  • Elektoninio pašto paskyra
  • FTP prieiga

Disko talpa
Visi hostingo planai suteikią tam tikros talpos vietą diske, kurią galite naudoti savo interneto failams saugoti. Iš pradžių rekomenduojama apskaičiuoti, kiek maždaug talpos jums reikės jūsų elektroniniams laiškams, žiniatinklio failams, duomenų bazėms ir kitiems failams, kad galėtume pasirinkti tinkamą talpą ir būtų užtikrintas paslaugų veikimo greitis.

Elektroninio pašto paskyra
El. pašto paskyrų suteikimas yra kiekvieno hostingo plano funkcija, ypač jei turite domeną. Yra trys pagrindiniai el. pašto paskyrų tipai:
POP3 tipas;
Persiunčiamas el.pašto tipas;
Alliases tipas.

POP3
Šios paskyros yra tradicinės pašto dėžutės. Jūs gaunate vietą serveryje, kuriame galite saugoti savo el. laiškus ir tuo pačiu metu galite naudoti el.pašto programą, kuria naudojantis turite galimybę siųsti ir atsiųsti savo laiškus. Kiekvienas prisijungimo ir slaptažodžio derinys paprastai sukuriamas tim tam tikrai paskyrai.
Persiunčiamas el.pašto tipas
Persiunčiamo el.pašto tipas yra naudingas tuomet , kai samdote kitą bendrovę savo el.laiškams filtruoti. Vietoje to, kad el.laiškai būtų saugojami jūsų pašto serveryje, jie yra nukreipiami į kitą elektroninį paštą.

Alliases tipas
Šio tipo paskyra yra labai panaši į prieš tai aprašytą tipą, tačiau skiriasi tuo,kad turi papildomą funkciją – nustatyti kurių, siunčiamų el. laiškų neatpažino jūsų el.pašto serveris.

FTP prieiga
Kuomet susikuriate tinklalapį savo kompiuteryje, turite perkelt failus į savo žiniatinklio serverį. Būtent naudojant FTP prieigą failai ir yra perduodami serveriui.

Mes rekomenduojame vieną populiariausių hostingų Lietuvoje už realiai geriausią kainą šiuo metu: Hostingas24.lt

Ar galima laikyti savo svetainę savo asmeniniame kompiuteryje?
Atsakymas yra – taip, tai tikrai yra įmanoma! Tačiau prieš tai turite susipažinti su keletu apribojimų;

  • Turėtumėte žinoti, kaip kompiuteryje įdiegti WWW serverio programinę įrangą. Tai programinė įranga, leidžianti interneto vartotojams pasiekti jūsų kompiuteryje esančius web failus;
  • Taip pat turite sužinoti ar jūsų interneto paslaugų teikėjas palaiko jūsų namų kompiuteryje veikiančias svetaines. Turėsite ištirti savo kompiuterio pralaidumo lygį;
  • Jūsų kompiuteris visada turi likti įjungtas. Kiekvieną kartą, kai jį išjungsite arba perkrausite, jūsų svetainė nebebus pasiekiama;
  • Jūsų svetainė užsikraus gana lėtai, nes dažniausiai namų interneto ryšiai nėra skirti tinklapių aptarnavimui.

Kurį geriau pasirinkti, bendrai naudojamą ar asmeninį hostingo tipą?
Prieš priimdami sprendimą, turite nuspręsti, kokie yra jūsų poreikiai, nes šių tipų paslaugos neretai ženkliai skiriasi savo našumu ir kaina.

Bendrai naudojamas hostingas
Kaip ir minėjau praeitame skyriuje ,,Kas yra Hostingas’’ bendrai naudojamas hostingas yra kelios svetainės viename serveryje. Tokiu būdu už hostingo paslaugas mokėsite kartu su kitais vartotojais, todėl paslaugos bus pigesnės. Tačiau pasirenkant šį būdą atsiranda nemažai apribojimų, kurie apima saugojimo ir pralaidumo ribas, o jūsų svetainės našumą daugiausia įtakoja kitų svetainių poreikiai, nes jūs bendrai naudojate serverio išteklius. Šis hostingas labiausiai tinka svetainėms, kurioms nereikia daug pralaidumo, disko saugojimo ar CPU suvartojimo.

Asmeninis hostingo tipas
Šiuo atveju, jūsų svetainė yra vienintelė serveryje. Kadangi jūs nesidalijate serverio ištekliais su kitomis svetainėmis apribojimai ženkliai mažesni. Šis tipas yra skirta žmonėms, kurie planuoja paleisti svetainę, reikalauja daug vietos diske ir kuriai reikia daugiau nei vidutinio CPU suvartojimo.

Šiam kartui tiek,
Gražios dienos

Reklamos Fabriko marketingo specialistė, Agnė Misiūnaitė